2015. december 29., kedd

Olvasónapló - Tony Parsons: A gyiloktáska

Imádtam.

Leftovers 2. évad

Ó, jaj. 

Még olvasgatok elemzéseket, meg értelmezéseket is, mert én komolyan nem értem ezt a sorozatot. 

Ami miatt szeretem: 
- a karakterek (annak ellenére, hogy nem mindig értem a motivációikat), de emberiek
- a színészek többsége
- a zene (!!!)
- az összeérő szálak, a több rész után összeálló képek

Amit nem:
- én túl európai (?), túl racionalista (?) és/vagy túl hívő vagyok ahhoz, hogy megértsem, hogyan viselkedhetnek ennyire irracionálisan emberek, mint a Bűnös Maradék vagy a hídnál gyülekező hippisereg. 
- a karakterek viselkedését sem értem mindig. Nora miért dobta be Erikáék házának ablakát? És ez egy a millió kérdésből...


2015. december 28., hétfő

Olvasnivaló egyelőre kommentár nélkül

Smoking barrels cikk

No, annyit csak írok, hogy az ősblogok linkgyűjtemények voltak egy-egy rövid kommentárral. Felidézem ezt a hagyományt, csak most a kommentár inkább magyarázkodás. (És talán egyszer ki is fejtem, hogy mik jutottak eszembe erről a cikkről...)

2015. december 20., vasárnap

Tomorrowland (Holnapolisz)

2015. 12. 19.
Otthon Zebuval

IMDb

Rájöttem, hogy az a baj, hogy év közben megnéztük azokat a filmeket, amiket érdemes megnézni, így mostanra (pont a karácsony körüli szabadság-túltengésre) nem maradtak normális filmek. Ezért járhattunk úgy, hogy az első nyugis hétvégén kifogtuk a Tomorrowland című filmecskét. (Meg a Kingsmant, meg a MI - Fantom protokollt...)

A Holnapolisz eléggé irritált, több problémám is volt vele, de ez valószínű annak köszönhető, hogy totál mellélőttük a célcsoportot, mármint ez a film nem számol a felnőtt nézőkkel (szemben nagyon sok mesével, rajzfilmmel, ahol a felnőttekre is gondoltak, felnőttek számára érthető poénokat elrejtenek a sorok között). Tippem szerint a Tomorrowland esetében 12-15 év közötti gyerekek (inkább lányok?) lehettek a célcsoport, és nekik biztosan szórakoztató is a film, de mi Zebuval csak "becsületből" néztük végig. 

És a problémalista:
- a főszereplő. Nem tudom, kinek a koncepciója volt, hogy ilyen idegesítően túljátszott legyen a szerep, de már komikus volt, ahogyan állandóan vinnyogott meg ámuldozott.
- az egész történet homályos volt és zagyva, pedig az idegesítő főszereplőnk folyton kérdezgette, hogy "mivanmivan?!", de hozzánk, nézőkhöz sem jutott el a kellő mennyiségű információ. Pölö: most akkor miért, kik, hogyan hozták létre Tomorrowland-et? Kik éltek/élnek ott? Mit csinálnak? Hogyan hat ez ki a Földre? Ha a Föld "haldoklik", akkor az kihatással van Tomorrowlandre vagy sem? Ha nem, akkor miért nem olyan, mint a "reklámban/meghívóban", vagy a George Clooney által játszott karakter gyerekkorában? Ha igen, azaz kihat a Föld pusztulása Tomorrowlandre, akkor Dr. House-t miért nem érdekli az egész? Hova tűntek az emberek Tomorrowlandről? 
- gyerekekre szabott "poénok" vagy "akciók": látványos bénázások, majdnem leesik a szereplő a magasból, de pont megmenekül stb.

És az a baj, hogy ez a három problémacsokor pont elegendő ahhoz, hogy nekem nem tetszett a film. Voltak látványos jelenetek, alapvetően szép volt a látványvilág, az előzetesben és a filmben is többször használt búzamező nekem nagyon tetszett, illetve Holnapolisz koncepciója is. Alapvetően a mese mondanivalója is okés (a pozitív gondolatok ereje a pesszimizmussal szemben; a tudatos környezetvédelem, társadalmi felelősségvállalás és béke a környezetszennyezéssel, nemtörődömséggel és háborúval szemben; tettrekészség és cselekvés a passzivitással és a lemondással szemben). Csak valahogy mégsem érintett meg. 

Mások kritikái (még nem hallgattam meg őket, amint lesz időm...És ha lesz közte igénytelen, törlöm, de addig is):
















2015. október 31., szombat

Sötét helyek

2015. 10. 30.
Otthon Zebulonnal


Az keltette fel az érdeklődésemet, hogy a Gone girl szerzőjének másik regényéből készült a film, meg  hogy Nicolas Hoult is benne van, (Mennyi jó arcot termelt ki a Skins amúgy, nem?)

A film végén Zebu megjegyezte, hogy ez könyvben tök jó lehet, és minden bizonnyal igaza van, ez azonban azt is jelenti, hogy filmként viszont nem olyan igazán ütős. Talán mert túl lassú, vagy mert "csavarnak" (?) szánt "most akkor mi van? az ki?"-típusú értetlenkedések tűzdelték tele a filmet. Persze a lassúsága ellenére feszültséggel teli, és a végén minden kiderül (különösebb csavarok nélkül, egy meglepő fordulat talán van a végén). Jó, mondjuk ez a lassúság és fordulathiány a Gone girl-höz képest igaz, de az a film meg a csavarairól híres. :)

Érdekes, mostanában több olyan filmbe is belefutottunk, amiben a főszereplő nagyon antipatikus volt, ez a film is ilyen. Gondolom, ez konkrét koncepció is volt az alkotók részéről, de ha belegondolunk, teljesen reális, hogy ha valakinek lemészárolják az egész családját, az nem lesz felnőttként tündi-bündi, nyitott, kiegyensúlyozott hölgy. A bátyó személye (és gondolkodásmódja) kicsit homály nekem, azt nem tartom annyira "reálisnak".  


Mások kritikái:
Videodrome -> jó magyarázat a csavarok hiányáról

2015. október 27., kedd

Agymanók

2015. 10. 25.
Zebulonnal otthon

Zabu nekem kedvezett, és megnéztük végre az Agymanókat. Régen láttam már animációs filmet, úgyhogy örültem neki, meg az előzetese annyira tetszett, hogy reméltem, hogy jó lesz az egész film.

Ééééés alapvetően tetszett, de azt azért sajnálom, hogy kevés volt az olyan jelenet, mint az előzetesben a vacsoraasztalos. Vagyis az az egy volt, meg a végén még pár. Persze így is érdekes volt, hogy a címszereplők az agy mindenféle bugyrában kalandoztak,de épp emiatt ez a mese (is) inkább felnőtteknek szólt, mint gyerekeknek.

A mondanivaló is tetszett, ami viszont szerintem kifejezetten gyerekeknek szól, mármint hogy: 1) mindenféle érzelemre szükségünk van, nem a boldogság (derű) az egyetlen, vagy nem az a legjobb. 2) nem lehetünk konstansan boldogok, de nem is kell 3) egy-egy emlékhez vagy élményhez több érzelem is kötődhet.    

Egészen biztosan lesz folytatás, abban már remélem, több szereplő agymanói is szerepet kapnak, nem hiszem, hogy unalmas lenne egy hosszabb jelenetsort (vagy egy filmet) felfűzni hasonló módon.

Mások kritikái:
Szirmai
Other World
Videodrome
Kávészünet pszichológussal





2015. október 8., csütörtök

Na, szóval a túlértékelt friss sorozatok.

Merthogy annyi új sorozatról hallom mostanában, hogy mennyire zseniális, és IMDb-n is tényleg jó pontszámokat kaptak. De már kezdem nem elhinni az IMDb-t sem, mert ami pár éve még egészen jól működött (hiszen annyi-annyi felhasználó van), és a régi filmek-sorozatok esetében tényleg megbízhatóan működik, addig manapság már teljesen torzít. Főleg néhány friss sorozat esetében, most egy ilyenről lesz szó.


Oké, szóval megnéztük Zebuval a Mr. Robot első évadát. Annyi jót hallottam már róla, hogy mikor Zebu mondta, hogy meg fogjuk nézni, nem nagyon ellenkeztem. Több helyről (jellemzően olyanoktól, akik nem értettek hozzá, és ezt mindig ki is emelték) hallottam, hogy a heckeres sorozat előnye, hogy nem technoblabla van benne, hanem reális programozási problémák. Erre a részére Zebu is mondta, hogy rendben van, és mondjuk neki el is hiszem.

A színészek nekem tetszettek, a fényképezés gyönyörű, szépséges kompozíciókkal, részben a Breaking Badet, részben az Utópia c. sorozatot juttatta eszünkbe. A történet is érdekes volt alapvetően, a zene-jelenet párosítások is nagyon ott voltak. 

De valahogy mégsem vonzott be, a karakterek nem érdekeltek, néha kifejezetten egykedvűen (unottan) néztem, hogy mi történik... Az egyik részen el is aludtam, de mondjuk ez semmit nem jelent, a Breaking Bad vonatos részén (!!!) is képes voltam elaludni, ami azért teljesítmény, lássuk be. Szóval kicsit érdektelen volt számomra, különösen a sorozat közepe (3-6. részek). 

Ennek ellenére a vége felpörgött, különösebben nem esett le az állam az utolsó résztől, de azért nem zártuk ki Zebuval, hogy megnézzük a 2. évadot. 

Lehet csak az a baj, hogy mivel mindenhol annyira túlpörögve beszéltek/írtak róla, többet vártam. Végülis összességében jó ez a sorozat. De nem egy Breaking Bad. És nem is egy Rectify... (És akkor majd jöhet egy bejegyzés a méltatlanul mellőzött sorozatokról...)

The One I Love

Otthon Zebulonnal

IMDb
Rotten





2015. szeptember 5., szombat

44. gyermek (2015)

Zebulonnal, otthon

IMDb
Port
Rotten


Zebu olvasta a könyvet, és nagyon várta, hogy milyen lehet a film, tőle függetlenül találtam rá én is a filmre, fel is írtam a listámra. Szóval, összeértek a szálak. :) No,s Zebu idegben nézte végig a filmet, azt mondta, hogy ez kínzás volt, nem szórakozás, annyira rossz feldolgozás volt, például a könyv legnagyobb fordulatát kihagyták, és sok felesleges apró módosítást tettek a filmben.

Szóóóóval, most sikerült teljesen átélnie azt, amit én a GoT közben érzek. :D  ű

Tom Hardy magyar hangja elég furcsa volt, meg az egész karakter, Zebulont ez zavarta, nekem tetszett, hogy nem egy egyértelműen szimpatikus karakter.
Noomi Rapace-t változatlanul nagyon kedvelem!

Folyt. köv.


Szirmai
Videodrome
Filmbarátok






2015. augusztus 20., csütörtök

2015. augusztus 15., szombat

Filmajánló ajánló 1.

Követek pár filmes videócsatornát a youtube-on, tényleg egészen tetszik ez a műfaj: főzés, vasalás, láb borotválás közben különösen ideális hallgatni őket. Persze vannak kedvenceim, róluk majd később, viszont múltkor azon gondolkoztam, hogy hogyan is csöppentem bele ebbe az egész dologba, mármint hogy filmes podcasteket hallgatok, vagy videós kritikákat nézek. 

Két dolog jut eszembe, ami eredetileg kiindulópont lehetett, de nem tudom, melyikkel találkoztam hamarabb. Az egyik egy vlogger, a Videómániás csatornát is működtető Dancsó Péter. Rá a magyar filmeket kiparodizáló videói kapcsán találtam rá, és egész szórakoztató a srác - már ha a filmek, sorozatok vagy propagandafilmek kifigurázásáról van szó. A vloggereket ekéző videóit nem igazán szeretem, erőltetettek, és ez a srác sokkal értelmesebb szerintem annál, mintsem hogy lesüllyedjen az ostobenkó tinédzserek szintjére. (Kicsit számomra csalódás is, hogy úgy tűnik, hogy mivel Dancsó rajongóbázisát pont a tinik jelentik, ezért inkább erre a vonalra szán több energiát.)

A másik, youtube-on talált filmes csoda - mert számomra nagyon az volt - A hét mesterlövésze c. rádiós műsor egy-egy adásának youtube-ra feltöltött verziója volt. Az azóta megszűnt műsor állandó műsorvezetője Puzsér Róbert volt, és itt muszáj megjegyeznem, hogy nem néztem azt a tehetségkutatót, amiben ő volt az egyik zsűritag, de persze, hogy nem lehetett kikerülni az ürgét, mármint hogy milyen oltásokat tolt. Tele volt vele a net meg a facebook, és nagyon nem tetszett a stílusa már akkor sem (azóta még kevésbé szeretem). A hét mesterlövészét mégis hamar megszerettem, mert ha az ember képes felülemelkedni Puzsér fröcsögő, más véleményt elfogadni nem nagyon tudó, a saját igazát ordibálós stílusán, akkor lehet találni érdekes véleményeket, és jó filmajánlókat A hét mesterlövésze c. műsorban, pláne, ha a műsorvezető társ(ak) is szóhoz jutott(ak). Nagyon tetszett, hogy különböző tematikák mentén mutattak be filmeket, bár a spoiler alert nem mindig szólalt meg időben, de nekem adott egy hatalmas lökést a filmek világa felé. Mármint korábban is szerettem filmeket nézni, de nem nagyon érdekeltek a kritikák, vagy a filmek "háttere", mint például a létrejöttének körülményei, vagy a rendező személye. Szóval, ajánlom mindenkinek a hét mesterlövészét!
Itt érhető el
- a blog
- youtube-on is fent van néhány adás
- meg itt is

Átnéztem néhány friss trailert,

és hát komolyan nem értem, hogy a trailerkészítő-kisiparosok miért ilyen... ahhh, hagyjuk. Eleve én szerintem nagyon mást gondolok az előzetesről, mint műfajról, nyilván ebből adódik, hogy a legtöbb trailertől falra mászok, de most nem erről akartam írni, csak felvésni gyorsan egy listát a néhány megnézendő filmről: 

Z for zakariach
Papírvárosok
Az ajándék
Abszurd alak (amúgy ez nem tetszik, de hát Emma Stone!!!) 
a Bélier család



2015. július 19., vasárnap

John Wick (2014)

Otthon Zebulonnal és Sajttal, szinkronosan

IMDb
Port


Előzetesen annyit mondott Zebu a filmről, hogy arról szól, hogy megölik Kenau Reeves kutyáját, ő meg bosszút áll.

És ez a film tényleg erről szól! Nem nagy spoiler, mert a film első 10 percében már megölik a kis Daisy-t...

Amúgy azonnal utána is nézek, de üvölt a filmről, hogy képregényadaptáció, szinte láttam magam előtt az eredeti képregényt is a film nézése közben.

Akciófilm műfajon belül szerintem egészen jó kis film volt, és végre egy főhős, aki biztosra megy az ellenség megölésénél (a sok fejbelövésre gondolok, ami enyhén szólva brutális, de kicsit már uncsi minden filmben eljátszani a háttérben feléledő ellenségeket). Mondjuk a "gonosznő" megkímélése egy visszatérő balek motívumként megmaradt ebben a filmben is. Az akciófilmek öltönyfetisizmusát meg sosem fogom megérteni... jó, mondjuk tény, hogy jól néznek ki a férfiak öltönyben... Kenau is jól nézett ki öltönyben.

Aztán, ott van mindenki kedvenc Reek-je (Alfie Allen), aki megöli a kis Daisy kutyát, már rutinból jól hozta a retardált, öntelt hülyegyereket, de szeretném már egy teljesen más karakter bőrébe bújva is megnézni - lehetne hősszerelmes, aki megmenti a Földet, vagy minimum az USA-t.

A tipikus képregényes karakterek közül több is nagyon tetszett, mint a hotel portása, a komplett "takarítószolgálat", vagy az egykori jóbarát mesterlövész (Wilem Dafoe) - utóbbi színészről pont megállapítottam, hogy tipikus gonosz karakter, igazán vicces lenne aggódó nagypapa szerepben látni - úgy tűnik, ez a film a meglepő színész-karakter párosításokban indította be a fantáziám).

A főgonoszt alakító Michael Nyqvist viszont meglepett, mármint hogy az az a színész, aki a tetovált lányban alakította a nyomozót. :)

És a legjobb az, hogy élvezhető hosszúságú! (96 perc)


Mások kritikái: 

Meglepően sok a lelkendező, elismerő írásbeli kritika:
Cinematrix - Mdor
port.hu - Vízer Balázs
port.hu - Pelnyik Krisztián
Filmtett - Tóth Menyhért

Youtuberól visszafogottabb, sőt, kritikusabb vélemények:
Filmbarátok -> Ó, igen, a felépített univerzum valóban jó! Annyira szoktam hiányolni az univerzumteremtést, itt pedig annyira tökéletesen működik!
The other world -> végre egy negatív kritika! Kicsit már hiányoltam, és teljesen jogos a felvetett arányérzékes dolog. És arra is rámutat, ami a film elején nekem is birizgálta a fantáziám, hogy amúgy nem lehet, hogy ez a John Wick egy alapvetően pszichopata?
Videodrome
Bad movies
Movies Top
Filmsziget -> nagyon lehúzós kritika, ami a fejbelövések magas számán pörög (jogosan)
borostaszerint - Gábor Holp



Mostanában gondolkozom azon, hogy indítok egy podcast csatornát, de három dolog nagyon visszatart:
- nincs elég időm még az írásbeli anyagokhoz sem...
- nem tudok annyit a filmekről, filmkészítésről, és nem vagyok kritikus
- nincs komoly beszédhibám, de sok gyakorlás kellene ahhoz, hogy élvezhető hangon adhassam közre a véleményem. Sajnos sok, egyébként érdekes youtube-os kritikát tesz tökre, hogy a kritikus idegesítő hangnemben vagy súlyos beszédhibával beszél. Hogy ellenpéldát mondjak: a filmbarátok már csak azért is az egyik kedvencem, mert nyelvileg és "előadásmódban" is igényes.


2015. július 14., kedd

Mr. Nobody (2009)

Otthon
Zebulonnal

IMDb
Port.hu

Sokat hallottam már róla, és elég vegyeseket, volt lelkendező vélemény és lehúzó kritika, úgyhogy egyszerre voltam nagyon kíváncsi rá és féltem is a filmtől, mármint hogy kapok egy két és fél órás (!) értelmetlen katyvaszt. És bár valóban sok volt az időben-dimenzióban való ugrálás, mégis kerek lett az egész történet. Olyan nagy katarzist mondjuk nem okozott, mint más hasonló film (Zebu a Felhőatlaszhoz hasonlította, nekem a Donnie Darko jutott eszembe), de végig izgalmas volt, lekötött, és azért elgondolkodtató volt, és volt mondanivalója is, hiszen ki ne játszott el a gondolattal, hogyan alakult volna az élete, HA...

(De Zebu is levonta a végső következtetést: "Csak olyannal legyél együtt, akivel kölcsönösen szeretitek egymást.)"

Még amire asszociáltam, a Nő kétszer c. film és a Vanishing of Ethan Carter c. játék. A Donnie Darko meg már csak a főszereplő karaktert tekintve (sötét haj - hatalmas kék szemek, gyönyörű arc, mély, önfeláldozó szerelem kombó) miatt is végig ott lebegett előttem.

Amúgy még amin pörögtem a film közben, hogy banyek, 15 éves gyerekeket mutatnak non stop szexelni. Mármint, oké, hogy 15 évesek non stop szexelnek (kivéve az olyan mulya későn érőket, mint pl én voltam), meg oké, hogy nem mutattak semmit a filmben, de mégis olyan furcsa volt belegondolni...

Jared Leto meg egyszerűen gyönyörű. Kíszen vagyok tőle. (amúgy rájöttem, hogy a vörös-szakállas típus mellett nekem bejön ez a fekete-kék párosítás is, Leto, a már emlegetett Gyllenhaal vagy az Inceptionban is szereplő Cillian Murphy is jó példák)

Diane Kruger (nem Krüger?) pedig annyira szépséges volt, hogy fel se ismertem. (Hú, ez köcsög megjegyzés volt, de tény, hogy barna hajjal nekem sokkal jobban bejött.) A gyerekszínészek is nagyon jók voltak, és Sarah Polley olyan jól adta elő, hogy mi a depresszió, hogy csuhaj.  

(Mások kritikáit és hozzászólásokat olvasva egy megjegyzés: igen, kicsit bonyolult a történetvezetés, de azért nem volt se követhetetlen, se mindf*ck, mint ahogyan sokan írják...)


Mások kritikái:
Hollywood New Agency
Port.hu topic
Sciart - Kementari Szandra
Smoking Barrels - Danialves
Filmtett - Csiger Ádám nagyon lehúzó kritikája. :)
Filmtekercs - Vízkeleti Dániel 
Filmuniverzum - Pepo
Filmvilág - Schubert Gusztáv
Médiaviagra - Gevin
Kikötő - Galántai László
Delta - Gaines

Amúgy az is érdekes, hogy mennyi kritikát találtam első keresésre a filmről (és még rendesen utána se olvastam!), míg más filmekről úgy kell összekínlódni azt a párat.






2015. július 6., hétfő

Mad Max

Otthon
Zebulonnal

2015. 07. 06.


Húúúú, no ez is egy olyan film volt, amiről előzetesen vagy nagyon rossz, vagy nagyon jó véleményeket hallottam. Sógorom például végig se nézte, mikor másodjára tűnt fel az elektormos gitáros csávó a kamion tetején, kikapcsolta.
Trailert nem igazán néztem (vagy nem emlékszem rá), kritikák közül is csak a címekbe olvastam bele, annyi jutott el hozzám, hogy így feminista, úgy feminista.

2015. július 5., vasárnap

Chappie (2015)

Otthon
Zebulonnal

IMDb

Ó jaj, van itt baj. Most vagy én fajzottam le súlyosan, vagy nagyon barom filmek kerülnek mozikba (meg készülnek el úgy általában), de ez a Chappie című borzalom... {sóhaj}

Nem is tudom, mit mondjak rá, többször megfordult a fejemben a film nézése közben, hogy ki kéne kapcsolni... Ennyi retardált karaktert egy filmben... Bevallom, magyar szinkronnal néztük, tehát az biztos rontott valamennyit a karaktereken, de amit más kritikákban olvastam-hallottam, hogy a a színészekkel legalább nem volt baj... Hááát...

Zebulon is lefáradt párszor...

Amivel nekem bajom volt (vagyis ami így utólag eszembe jut):
- a már említett karakterek, főleg a "piti gengszter" oldalon. Értem én, hogy a primitívségük volt a lényegük, de ennyire túljátszva?
- a színészek közül szintén a "piti gengszter" osztag tagjai. Nem véletlenül nem színészek. Nem kéne erőltetni.
- Hugh Jackman, ez mi volt?
- Végre egy film nem az USA-ban játszódik, erre kábé semmit sem látunk a másik országból/városból.
- Most komolyan rögzítve van az akku, és nem lehet tölteni? Most komolyan?
- a Disctrict9 után ilyet?!
- (most ennyi jutott eszembe, random módon később még biztos fogom bővíteni, így jár, aki több héttel egy film megnézése után ír véleményt)


Mások kritikái:
HollywoodNewsAgency
TheOtherworldonline
Videodrome
Vollai Martin

2015. június 8., hétfő

Múltkor pont rá gondoltam, hogy vajon hogyan is hívják:
Paul Bettany

Forrás: 9gag.com

2015. április 6., hétfő

A nagy csend

Mostanában nem lustaságból nem írok, igazából csak egy beszámolóval maradtam el (de azzal nagyon), mégpedig a Liza a rókatündér c. filmről nem számoltam még be, igyekszem pótolni. (Jujj, meg a kis csapattal megnéztünk valami szirupos amcsi Oscaros filmet, a címe sem jut szembe... Nah, majd arról is jól beszámolok (vagy hagyom elsikkadni))

A nagy csend oka az, hogy méltóképp készülünk a Trónok harca 5 évadára, mégpedig az összes előző évad újranézésével. (Mindezt angolul, angol felirattal, hogy ne csak a kosz ragadjon ránk.) Annyira ez kapott prioritást, hogy még a The Walking Dead-et is félretoltuk, meg a Good Wife-ot is... Igaz, a Fargo-t meg végignéztük. (De minek?!) 

Szóval, egy lista a tervezett beszámolókról:
- Liza
- Fargo
- Ha befejezzük végre: The Walking Dead
(- Ha marad energiám rá: a Sandra Bullock-os film, amiben segít a nagydarab fekete srácnak bejutni arra az egyetemre sportösztöndíjjal, ahová ő is járt, és ebből majdnem baj lesz, de aztán nem.)

Egyéb megnézendők:

bíbor folyók
a következő három nap
amerikai história x
reqiem egy álomért
collateral
ravasz az agy... 
Triangle



2015. február 28., szombat

The Interview

2015. 02. 26.
A Titkos Társasággal az irodában (!!!)



Sokkal jobb volt, mint amit vártam, persze nem zseniális, vagy ilyesmi, de jó kis szórakozást nyújtott, rengeteg jó poénnal, James Frankót frankón imádom. És biztosan meg fogjuk nézni itthon is Zebulonnal is, mert szerintem egy csomó poénról lemaradtam. (igen, szánalmas, de a vacsorámul szolgáló szendviccsel voltam elfoglalva. Maslow, vagy mi.)




A film megtekintésének körülményei is izgalmas és vicces. Három kolléga, "név szerint" Korea, Legkisebb és Hős (meg én), szóval négyesben kitaláltuk, hogy miért ne filmeznénk időként együtt titokban az irodában. Ráadásul egyfajta missziómnak tekintem a kiművelésüket, vagyis konkrétan egyikük (Hős) kiművelését. Ugyanis épp a Legkisebbnek magyaráztam, hogy milyen filmeket tartok jó filmnek, meg hogy ennek a megítélése mennyire műfajfüggő is, mert....:

Médea (lelkesen osztja az észt): ... világos, hogy rom-komban nehéz nagyot alkotni. Például az Igazából szerelem - bármennyire is imádom, és láttam már vagy tízszer és műfaján belül egész jó - nem ugyanaz a filmművészeti szint, mint mondjuk, mint mondjuk... hű, melyik filmet is mondjam...

Hős: Mint a Titanik?


És kajak lefagytam, mert ki kellett várnom, hátha elröhögi magát, és közli, hogy "ez csak egy vicc volt, tudom, hogy a Harcosok klubját akartad mondani"... De nem, halál komolyan gondolta. 

Szóval igen, sznob vagyok, és a sznob ízlésemet igyekszem Koreával együtt ráerőltetni majd Legkisebbre és Hősre, de mindent a szent cél érdekében. :D

2015. január 25., vasárnap

Insomnia - Álmatlanság

2015. január 17/18.
Otthon, Zebulonnal




Megkívántunk egy jó kis thrillert, úgyhogy felcsaptuk az IMDb-t, hátha ajánl nekünk valami jót. Össze is állítottam egy jó kis listát, lesz miből válogatni. Az első filmet meg is néztük róla, ez volt az Álmatlanság. 

Igazából egy feszült thrillerre vágytunk, és meg is kaptuk! Nagyon jó színvonalú, korrekt nyomozós thriller Al Pacinoval. Tökéletes szórakozás!

Donnie Darko

2015. január 17/18. 
Otthon Zebulonnal


Jó, meg lehet kövezni, de sokkal többet vártam a filmtől, mert akkora hype lengi körül. 

DE! Nagyon érdekes hangulatú, és jó film. Azt nem tudom, miről szólt, vagyis hogy a film végi csavar mi is volt (álom? időutazás?), ettől függetlenül is egy nagyon érdekes filmélmény volt. 

Azért kicsit perverznek éreztem magam a huszonegy éves Jake Gyllenhaal miatt, én mégiscsak majdnem harminc vagyok...

2015. január 11., vasárnap

Lista

Női szervek
12 év rabszolgaság
A herceg menyasszonya
Országúti bosszú
Joe

127 óra

2014. 01. 11.
Otthon, M-mel

Tegnap ment valamelyik csatornán, de túl fári-mári álmos voltam, így ma pótoltuk be. Röviden: tetszett, de fájt.

IMDb
Port

2015. január 10., szombat

A hasonmás

2015. 01. 09.
Otthon, M.-mel


Régen láttam olyan filmet, ami ennyire nyomasztó hangulatú. De persze tetszett. És no, ez az, ami tök fura, hogy ebben a filmben is voltak idegesítően megmagyarázhatatlan dolgok.... (Ha ugyanúgy néztek ki, és ezzel vissza is éltek, tök sokszor szerepet cseréltek az egyik szituációban, akkor hogyhogy nem tűnt fel senkinek, hogy ugyanúgy néznek ki és hogy nem keverik össze őket a következő szituációban?) Na, de szóval az a furcsa, hogy itt nem zavart. Nem értem, miért van az, hogy az ilyen logikai hülyeségek felett az egyik filmben nagyvonalúan elsiklok, míg más filmen felidegesít. 

Mások véleménye:

Spoileres kultikon beszélgetés

Lucy

2015. 01. 08.
Otthon, M.-mel

IMDb
Port

Jó, hát amúgy tényleg nem járja, hogy amilyen gyakran nézünk filmeket, mind jó legyen. Egy-két borzalomnak be kell csúsznia. Hát, a Lucy is az egyik ilyen borzalom.

Agyunk 10%-át használjuk mítosza

Mások kritikái:
Videodrome
Filmbarátok kb 60 percnél





2015. január 3., szombat

A beavatott

2015. 01. 02.
Otthon, M-mel.

Rotten


Remélem nem fogok egész évben pocsék filmeket nézni, ha már bénán indult az év... A beavatottnál nagyobb bullshit filmet régen láttam. Tényleg csak fogtam végig a fejem, hogy ennyi klisét és bénaságot összerakni... Áááá! Ehhez képest az Éhezők viadala harmadik ellaposodott része is sokkal jobb volt, meg Az útvesztő is. És az Éhezők viadalát nemcsak azért érzem teljesen jó összehasonlítási alapnak, mert YA film, könyvadaptáció, női főszereplővel, hanem azért is, mert sem arról, sem erről nem tudtam sokat az első rész megnézése előtt. Az Éhezők viadalára konkrétan úgy ültem be (baráti társasággal), hogy még a műfajjal sem voltam tisztában. És bár abban is vannak tisztázatlan dolgok, de A beavatottban szinte csak az van...

Olyan mérges voltam a film megtekintése után, hogy alig tudtam elaludni. Oké, hogy a film egy posztapokaliptikus világban játszódik, és az ilyen típusú filmeknél alapvető, hogy ne legyen túl sok kérdésed, hanem egyszerűen fogadd el a kiinduló helyzetet. Ez működik is nagyon sok film esetében, de itt valahogy nem Csak gyűltek és gyűltek bennem a kérdések és a miértek. (És senki ne mondja, hogy ha olvastam volna, érteném. Nem. Nélküle is érteni kell, a film egy külön alkotás.)

Miért pont ez az öt kaszt? És mi a feladatuk? Az őszinték egész nap őszintén vitatkoznak??? Ez most komoly? És hol vannak a munkások? Nincs pék meg asztalos? Nincsenek művészek?

A kasztokba ugyanannyian tartoznak? (Néhány jelenetben úgy tűnt) Tényleg ugyanannyi őszinte kell mint amennyi földműves?

100 év alatt nem jutott eszükbe rendbe tenni a várost? Egyrészről tök romos minden, meg nincs normális világítás (nincs áram???), de ugyanakkor olyan szupertechnikai kütyüjeik vannak, amivel belelátnak a másik ember gondolataiba (ki is tudják vetíteni), meg képesek irányítani másokat csupán egy szuri beszúrásával... Ahhh, hagyjuk.

Egy tetováló a vizsgabiztos? Csak egy vizsgabiztos van egy vizsgán?

Két külön társadalmi csoportba tartozó szereplő kábé alig érintkezik és kommunikál egymással, Erre miért van szükség? A társadalmi csoportok ilyen szintű kasztosítása a társadalom széthullásához vezet, nem a megerősödéséhez...

Viszont ha ennyire mindenki a saját csoportjával van elfoglalva, hogyan lehetséges, hogy a szürkék (önfeláldozók) két vezetőjének két drága gyermeke nem ismeri egymást még látásból sem?

Tökéletes a társadalom, de mégis van egy csoportnyi ember, akiket kitaszítanak maguk közül.

A csajszi kb. 50 társával bekerül a "bátraknak" nevezett adrenalin-fetisiszta csapatba, ahol túl kell esniük a beavató tréningen. De közülük csak kb. 30 teljesítheti a követelményeket, a többi 20 megy a kitaszított csoportba. Na mármost, ha mind az öt kaszt tréningje így működik, az körülbelül 5x20 kitaszított egy évben. Mennyi évnek kell eltelnie, hogy a kitaszítottak fellázadjanak a többi kaszt ellen?

Az elfajzottakkal pontosan mi is a baj? Nem értem, és nem volt kifejtve egyáltalán. Veszélyt jelentenek a tökéletes társadalomra? Arra a "tökéletes" társadalomra, amiben épp az az aktuális konfliktusforrás, hogy a műveltek kasztja a katonaság manipulálásával puccsra készül (konkrétan a politikai vezetést jelentő önzetlenek kasztjának teljes kiirtásával)...

Miért kizárólag az egyik csoport kezében van a hatalom? Miért nem hoztak létre inkább egy testületet, minden csoportból arányos számú képviselővel? Úgy is lehet politikai-hatalmi rivalizálás, de így...


Mások kritikái:

2015. január 1., csütörtök

A 2014-es év rácsodálkozása

Még ahhoz "kicsi vagyok", hogy évzáró filmes listákat írjak, illetve fogalmam sincs, hogy milyen filmeket láttam idén (azért is kezdtem filmes naplóba...), de az év felfedezését muszáj leírnom. Nos, három szálon közelítem meg a dolgot:

1) A gulity pleasure sorozatom a Glee. Igaz, lemaradtam benne, és szakaszosan nézem, mert időnként már túl sok nekem, de vissza-visszatérek hozzá. Nos, az alapvető karakterek mellett számtalan remek epizódszereplőt is felsorakoztat ez az egészen őrült szappanopera (he-he), a kevésbé ismert színészek neve nem szokott megmaradni az igen rossz memóriámban. No de az arcuk és a hangjuk!!! Így voltam a Vocal Adrenalin nevű, rivális énekkar vezető énekesével, Jessie St James-szel is.

2) A másik blogomban beszámoltam a Looking című sorozatról, ami nagyon tetszett nekem, és egész visszafogottan nyilatkoztam az egyik főszereplő karakterről, Patrikről, illetve az őt megformáló színészről. És az is leesett, hogy a Lookingban szereplő kiskutyaszemű, túlkoros nyunyó nerd bizony a Glee galád nőcsábásza. Nos, azóta kicsit átmentem fanatikus Jonathan Groff rajongóba, képes vagyok olyan videókat megnézni, amiben tök bénán elkészíti élete első koktélját, és vihogok rajta, mert hisz' *olyan cukiii*. Tiszta gáz. 

3) Hosszas könyörgés után sikerült rávennem M-et, hogy nézze meg velem a Jégvarázs című agyonhájpolt mesét. Magyarul néztük, de ezért utána youtube-on belehallgattam az eredeti dalokba is, ekkor találtam egy videóra, amiben Kristoff karakterének a szinkronmunkáit végezték, és visítottam: Jonathan Groff volt az angol (amerikai, tudom, amerikai) szinkronhangja Kristoffnak. És komolyan fel vagyok háborodva rajta!

Disney! Miért?! Miért??? Kiválasztotok egy fantasztikus hangú, tehetséges Broadway énekest egy szerepre, majd nem énekeltetitek meg. Miért nem???? Miééééért?