2015. január 25., vasárnap

Insomnia - Álmatlanság

2015. január 17/18.
Otthon, Zebulonnal




Megkívántunk egy jó kis thrillert, úgyhogy felcsaptuk az IMDb-t, hátha ajánl nekünk valami jót. Össze is állítottam egy jó kis listát, lesz miből válogatni. Az első filmet meg is néztük róla, ez volt az Álmatlanság. 

Igazából egy feszült thrillerre vágytunk, és meg is kaptuk! Nagyon jó színvonalú, korrekt nyomozós thriller Al Pacinoval. Tökéletes szórakozás!

Donnie Darko

2015. január 17/18. 
Otthon Zebulonnal


Jó, meg lehet kövezni, de sokkal többet vártam a filmtől, mert akkora hype lengi körül. 

DE! Nagyon érdekes hangulatú, és jó film. Azt nem tudom, miről szólt, vagyis hogy a film végi csavar mi is volt (álom? időutazás?), ettől függetlenül is egy nagyon érdekes filmélmény volt. 

Azért kicsit perverznek éreztem magam a huszonegy éves Jake Gyllenhaal miatt, én mégiscsak majdnem harminc vagyok...

2015. január 11., vasárnap

Lista

Női szervek
12 év rabszolgaság
A herceg menyasszonya
Országúti bosszú
Joe

127 óra

2014. 01. 11.
Otthon, M-mel

Tegnap ment valamelyik csatornán, de túl fári-mári álmos voltam, így ma pótoltuk be. Röviden: tetszett, de fájt.

IMDb
Port

2015. január 10., szombat

A hasonmás

2015. 01. 09.
Otthon, M.-mel


Régen láttam olyan filmet, ami ennyire nyomasztó hangulatú. De persze tetszett. És no, ez az, ami tök fura, hogy ebben a filmben is voltak idegesítően megmagyarázhatatlan dolgok.... (Ha ugyanúgy néztek ki, és ezzel vissza is éltek, tök sokszor szerepet cseréltek az egyik szituációban, akkor hogyhogy nem tűnt fel senkinek, hogy ugyanúgy néznek ki és hogy nem keverik össze őket a következő szituációban?) Na, de szóval az a furcsa, hogy itt nem zavart. Nem értem, miért van az, hogy az ilyen logikai hülyeségek felett az egyik filmben nagyvonalúan elsiklok, míg más filmen felidegesít. 

Mások véleménye:

Spoileres kultikon beszélgetés

Lucy

2015. 01. 08.
Otthon, M.-mel

IMDb
Port

Jó, hát amúgy tényleg nem járja, hogy amilyen gyakran nézünk filmeket, mind jó legyen. Egy-két borzalomnak be kell csúsznia. Hát, a Lucy is az egyik ilyen borzalom.

Agyunk 10%-át használjuk mítosza

Mások kritikái:
Videodrome
Filmbarátok kb 60 percnél





2015. január 3., szombat

A beavatott

2015. 01. 02.
Otthon, M-mel.

Rotten


Remélem nem fogok egész évben pocsék filmeket nézni, ha már bénán indult az év... A beavatottnál nagyobb bullshit filmet régen láttam. Tényleg csak fogtam végig a fejem, hogy ennyi klisét és bénaságot összerakni... Áááá! Ehhez képest az Éhezők viadala harmadik ellaposodott része is sokkal jobb volt, meg Az útvesztő is. És az Éhezők viadalát nemcsak azért érzem teljesen jó összehasonlítási alapnak, mert YA film, könyvadaptáció, női főszereplővel, hanem azért is, mert sem arról, sem erről nem tudtam sokat az első rész megnézése előtt. Az Éhezők viadalára konkrétan úgy ültem be (baráti társasággal), hogy még a műfajjal sem voltam tisztában. És bár abban is vannak tisztázatlan dolgok, de A beavatottban szinte csak az van...

Olyan mérges voltam a film megtekintése után, hogy alig tudtam elaludni. Oké, hogy a film egy posztapokaliptikus világban játszódik, és az ilyen típusú filmeknél alapvető, hogy ne legyen túl sok kérdésed, hanem egyszerűen fogadd el a kiinduló helyzetet. Ez működik is nagyon sok film esetében, de itt valahogy nem Csak gyűltek és gyűltek bennem a kérdések és a miértek. (És senki ne mondja, hogy ha olvastam volna, érteném. Nem. Nélküle is érteni kell, a film egy külön alkotás.)

Miért pont ez az öt kaszt? És mi a feladatuk? Az őszinték egész nap őszintén vitatkoznak??? Ez most komoly? És hol vannak a munkások? Nincs pék meg asztalos? Nincsenek művészek?

A kasztokba ugyanannyian tartoznak? (Néhány jelenetben úgy tűnt) Tényleg ugyanannyi őszinte kell mint amennyi földműves?

100 év alatt nem jutott eszükbe rendbe tenni a várost? Egyrészről tök romos minden, meg nincs normális világítás (nincs áram???), de ugyanakkor olyan szupertechnikai kütyüjeik vannak, amivel belelátnak a másik ember gondolataiba (ki is tudják vetíteni), meg képesek irányítani másokat csupán egy szuri beszúrásával... Ahhh, hagyjuk.

Egy tetováló a vizsgabiztos? Csak egy vizsgabiztos van egy vizsgán?

Két külön társadalmi csoportba tartozó szereplő kábé alig érintkezik és kommunikál egymással, Erre miért van szükség? A társadalmi csoportok ilyen szintű kasztosítása a társadalom széthullásához vezet, nem a megerősödéséhez...

Viszont ha ennyire mindenki a saját csoportjával van elfoglalva, hogyan lehetséges, hogy a szürkék (önfeláldozók) két vezetőjének két drága gyermeke nem ismeri egymást még látásból sem?

Tökéletes a társadalom, de mégis van egy csoportnyi ember, akiket kitaszítanak maguk közül.

A csajszi kb. 50 társával bekerül a "bátraknak" nevezett adrenalin-fetisiszta csapatba, ahol túl kell esniük a beavató tréningen. De közülük csak kb. 30 teljesítheti a követelményeket, a többi 20 megy a kitaszított csoportba. Na mármost, ha mind az öt kaszt tréningje így működik, az körülbelül 5x20 kitaszított egy évben. Mennyi évnek kell eltelnie, hogy a kitaszítottak fellázadjanak a többi kaszt ellen?

Az elfajzottakkal pontosan mi is a baj? Nem értem, és nem volt kifejtve egyáltalán. Veszélyt jelentenek a tökéletes társadalomra? Arra a "tökéletes" társadalomra, amiben épp az az aktuális konfliktusforrás, hogy a műveltek kasztja a katonaság manipulálásával puccsra készül (konkrétan a politikai vezetést jelentő önzetlenek kasztjának teljes kiirtásával)...

Miért kizárólag az egyik csoport kezében van a hatalom? Miért nem hoztak létre inkább egy testületet, minden csoportból arányos számú képviselővel? Úgy is lehet politikai-hatalmi rivalizálás, de így...


Mások kritikái:

2015. január 1., csütörtök

A 2014-es év rácsodálkozása

Még ahhoz "kicsi vagyok", hogy évzáró filmes listákat írjak, illetve fogalmam sincs, hogy milyen filmeket láttam idén (azért is kezdtem filmes naplóba...), de az év felfedezését muszáj leírnom. Nos, három szálon közelítem meg a dolgot:

1) A gulity pleasure sorozatom a Glee. Igaz, lemaradtam benne, és szakaszosan nézem, mert időnként már túl sok nekem, de vissza-visszatérek hozzá. Nos, az alapvető karakterek mellett számtalan remek epizódszereplőt is felsorakoztat ez az egészen őrült szappanopera (he-he), a kevésbé ismert színészek neve nem szokott megmaradni az igen rossz memóriámban. No de az arcuk és a hangjuk!!! Így voltam a Vocal Adrenalin nevű, rivális énekkar vezető énekesével, Jessie St James-szel is.

2) A másik blogomban beszámoltam a Looking című sorozatról, ami nagyon tetszett nekem, és egész visszafogottan nyilatkoztam az egyik főszereplő karakterről, Patrikről, illetve az őt megformáló színészről. És az is leesett, hogy a Lookingban szereplő kiskutyaszemű, túlkoros nyunyó nerd bizony a Glee galád nőcsábásza. Nos, azóta kicsit átmentem fanatikus Jonathan Groff rajongóba, képes vagyok olyan videókat megnézni, amiben tök bénán elkészíti élete első koktélját, és vihogok rajta, mert hisz' *olyan cukiii*. Tiszta gáz. 

3) Hosszas könyörgés után sikerült rávennem M-et, hogy nézze meg velem a Jégvarázs című agyonhájpolt mesét. Magyarul néztük, de ezért utána youtube-on belehallgattam az eredeti dalokba is, ekkor találtam egy videóra, amiben Kristoff karakterének a szinkronmunkáit végezték, és visítottam: Jonathan Groff volt az angol (amerikai, tudom, amerikai) szinkronhangja Kristoffnak. És komolyan fel vagyok háborodva rajta!

Disney! Miért?! Miért??? Kiválasztotok egy fantasztikus hangú, tehetséges Broadway énekest egy szerepre, majd nem énekeltetitek meg. Miért nem???? Miééééért?