2014. 12. 27.
M-mel otthon
IMDb
Port
Ami tetszett:
A gyerekek életkora. Biztos a YA filmdömper miatt, de annnnnnnyira frissítő élmény volt igazi gyerekeket látni gyerekszerepben. (Már csak az elrontott, azaz "felidősített" Emlékek őre miatt is)
Ráadásul a gyerekszínészek jók voltak!
Egész jók voltak a párbeszédek, különösen a gyerekek között.
Humoros volt, sok kis apró poénnal.
A korszak
Ami nem tetszett:
A "szörny"cselekményszála
A felnőtt szereplők karakterei (ezen belül kifejezetten a katonai vonal....), mert borzasztóan sablonos lett, ugyanakkor a végén borzasztó hálivúúúdi.
Mások kritikái:
Szirmai
Filmbarátok (25. perctől)
Otherworld
2014. december 29., hétfő
2014. december 24., szerda
Karácsonyi vakáció
2014. 12. 23.
otthon, M-mel
Port
IMDb
Rotten
Nosztalgiázós mozizás volt (úgy, hogy még egyikőnk se látta (1989-es filmről beszélünk!) Persze az M. által Tom és Jerry-féle poénoknak aposztrofált bénázásokat -pl. mikor már negyedjére lép rá a főszereplő egy palló szélére úgy, hogy fejbe vágja - én sem értem. M. szerint csak a gyerekek miatt teszik bele őket, mert felnőtt ember kizárt, hogy nevetne rajtuk. Viszont a legnagyobb poén az volt, mikor a főhősünk bement a főnökéhez, aki igyekezett mihamarabb lerázni: "Épp egy fontos telefonbeszélgetés közben vagyok. {felveszi a telefonkagylót} Kapcsoljon valakit! Bárkit!"
otthon, M-mel
Port
IMDb
Rotten
Nosztalgiázós mozizás volt (úgy, hogy még egyikőnk se látta (1989-es filmről beszélünk!) Persze az M. által Tom és Jerry-féle poénoknak aposztrofált bénázásokat -pl. mikor már negyedjére lép rá a főszereplő egy palló szélére úgy, hogy fejbe vágja - én sem értem. M. szerint csak a gyerekek miatt teszik bele őket, mert felnőtt ember kizárt, hogy nevetne rajtuk. Viszont a legnagyobb poén az volt, mikor a főhősünk bement a főnökéhez, aki igyekezett mihamarabb lerázni: "Épp egy fontos telefonbeszélgetés közben vagyok. {felveszi a telefonkagylót} Kapcsoljon valakit! Bárkit!"
Holtodiglan
2014. december 8., hétfő
Az útvesztő
2014. 12. 06.
Otthon M-mel
PORT
Engem ez a film a szereplőkkel vett meg. Mikor moziban láttam az előzetesét, elsőre három színészt szúrtam ki, aztán itthon a film közben M. rájött, hogy egy 4. színészt is láttunk már korábban filmben. Akit látva tapsikoltam a trailer során, az elsősorban Kaya Scodelario (Skins Effy) és Thomas Brodie-Sangster (Igazából szerelem és Trónok Harca), de Dylan O'Brien (Farkasbőrben) is ismerős volt. (Igen, megnéztem a Farkasbőren néhány részét, és egyébként ő volt a legszimpatikusabb karakter.) Még beugrott Will Poulter a Családi üzelmekből, mert M-nek, velem ellentétben, van arcmemóriája.
Szóval igazából a szereposztás miatt is érdekelt a film, meg azért az alaptörténet sem tűnt rossznak. Kicsit már láttunk (olvastunk) ilyet sokszor máshol, de hát mindig remél az ember. :)
A könyvet nem olvastam, és nem is tudom, hogy elolvassam-e: a Twilight és az Éhezők viadala épp elég csalódást okoztak a borzasztóan alacsony irodalmi színvonalukkal.Ugyanakkor ott Az emlékek őre, ami meg pont nagyon meghatározó olvasmányélményem volt - igaz, kb. 14-15 éves voltam akkor. Akkoriban filmesítettk meg a Harry Pottert is, és mikor elolvastam Lois Lowry regényét (és erre tisztán emlékszem), arra gondoltam, hogy hűha, ez egy tök jó történet, de sosem fogják megfilmesíteni, mert nem lehet. Hát kár is volt próbálkozni vele.
Vissza Az útvesztőhöz: pont, mivel nem olvastam, sokszor éreztem úgy, hogy én itt valamit nem értek pontosan, csak gyűltek a kérdések, és nem kaptam válaszokat. A lent linkelt kritikák aztán utalnak is arra, hogy kicsit arcon köpték azokat, akik nem olvasták a könyvet.
Mélységesen egyetértek azokkal, akik azt gondolják, hogy a filmfeldolgozásnak önmagában is meg kell állnia a helyét, s a papíralapú eredetijével szépen kiegészíthetik egymást, de nem támaszkodhat túlságosan arra. És ez komoly baj volt a filmmel. Állítólag a könyv is így végződik, de ott jobban el tudom fogadni, hogy nincs lezárva a történet. És persze, tudtam a film elején, hogy ez egy többrészes regény még többrészes feldolgozásának első fejezete, de borzasztóan nem volt lekerekítve. Szemben az Éhezők Viadalával, a Harry Potterrel, az Alkonyattal vagy az Emlékek őrével (egyre jobb példákat hozok, ejj), amik közül ha bármelyiknek megnézed az első részét, az egy komplett, kerek történet, a végén egy kis utalással a folytatásra.
A látvány és az atmoszféra jó volt, de be kell lássam, engem valahogy nem fognak meg az akciójelenetek. :( Egy Transformers-típusú akciót végigásítozok. De azért nem értem önmagam, mert a Gyűrűk Ura és a Hobbit "akciójelenetei" is megfogtak, és a látványvilág sem hagyhat hidegen, ha egyszer szájtátva néztem pl. a Grand Hotel Budapestet...
Na, elég az okoskodásból, okoskodjon más is:
Kritikák, vélemények
Kevin a Zolvasó (olvasta a könyvet!)
Patyi Moly (még egy olvasó)
Miért tetszenek jobban azok az élménybeszámolók, amikor nem látom a beszélőt? :/
2014. december 5., péntek
Nem tudom nem azt írni címkének, hogy bakancslista, szóval:
Non-stop
Lucy
A beavatott
Sráckor
Az útvesztő
A vihar magja (?)
Szupercella
X-Men
Kisvárosi doktor
A vihar magja (?)
Szupercella
X-Men
2014. november 29., szombat
Éhezők viadala: A kiválasztott I.
2014. 11. 27.
Cinema city
Baráti társasággal
A filmélményről: Borzasztó, recsegő volt a hang, de a sok birka nem szólt volna. M. (meg aztán egyik kollégája) ment intézkedni, lejebb vették a hangot, de így is recsegett... Komolyan, valaki kifizeti a mozijegyet, és leszarja, ha szart kap... Sosem fogom megérteni.
Viszont tettem gumicukrot. Igen, már elmultam hat éves...
Na, a filmről.
Nekem összességében tetszett, de én elfogult hülye kis fan vagyok, így nem számít. :)
Amiatt továbbra is haragszom, hogy Peeta karakterét hogy elcseszték. A könyvben erős, szimpatikus karakter, jó párszor megmeni a napot a fellépésével és azzal, hogy erősen tudja befolyásolni a tömeget a szónoki képeségeivel. Imádtam a könyvben, hogy nem az az űbermacsó, szemben Gale-lel, mégis erős és kompetens és... és igen, szerintem férfias! Igaz, én szeretem a kissé feminin, de mégis valamiféle erőt - magabiztosságot? - sugárzó, megbízható jófiúkat. (Azért mentem hozzá az egyik ilyen pasihoz feleségül...)
Nekem az volt a benyomásom, hogy annak ellenére, hogy olvastam a könyveket, és pontosan tudtam, hogy ki kicsoda, mi micsoda, így is nehéz volt követni a sok új szereplőt, akikről viszont nem tudunk meg túl sokat (bár nekem sok dolog beugrott félmondatokból, de aki nem olvasta a könyvet...). A könyv erőssége a filmhez képest a sok kis kiegésíztő információ. Sajnos ezeket muszáj lefaragni, de én hiányoltam őket.
Ami még nekem nem tetszett, hogy Finnick Odair "monológja" nagyon súlytalan lett amiatt, hogy párhuzasmosan túl fontos dolog történt (Peeta kiszabadítása). Na, M. most rácáfolt, mert elmékezett arra, hogy Snow a politikai ellenfelei megmérgezésével tarttotta meg a hatalmát. (De a prostitúcióra kényszerítés már nem maradt meg. No, mindegy.)
Ami tetszett: Elizabeth Banks játéka. Igen, a karakter is nagyon hálás szerep, ez könnyíti a helyzetét, vele szemben Jennifer Lawrence-nek nehezebb belopnia magát az emberek szívébe - ez a lenti kritikákból is kitűnik.
Azzal kapcsolatban, hogy Katniss egyre hisztisebb
karakterré válik: a könyvben végig az. A film alapján nekem borzasztó
szimpatikus volt, képes voltam beleélni magam a helyzetébe. Na, ez a
könyv olvasása közben nem ment: annyira idegesítő volt a sok
tinipicsogás, hogy ihaj. És már az első könyvben is. Másrészről annyiban
hiteles a karakter, hogy egy tizenhat-tizennyolc év közötti lány
valóban inkább ilyen.
A film-könyv vitához: a kettő jól kiegészíti egymást, ezzel egyetértek Szirmai Gergővel, illetve Peeta és a sok kis kiegészítő információmorzsa miatt muszáj azt mondanom, hogy a könyv ismerete sokat emel a filmélményen. De ha valaki nem tervezi megnézni a filmet, lebeszélném a könyv olvasásáról. Olvasson el egy összefoglalót vagy nézzen meg egy videót róla (mert a könyv alapötlete és fő cselekményszálai miatt megéri), de ez nem az a könyv, amit az olvasás élménye miatt olvas az ember. Én a második film után kezdtem el olvasni, és az első bekezdésneh háromszor ugrottam neki, mire megértettem, hogy ez valóban ilyen színvonalú lesz végig. Egy baromi jó történet pocsékul megírva. És nem, nem a fordíás a rossz.
Vloggerek kritikái:
A Coinst alakító színésznő - meg is néztem a nevét - Julianne Moore (Jó, fiatal a fiú, meg nem kötelező ismerni minden szintészt, de ez akkor is fájt.)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)